11/25/11 07:50

Три от три за Федерер

Лондон, Великобритания /КРОСС/ Миналогодишният шампион Роджър Федерер постигна третата си победа от три мача в група "B" на заключителния турнир на ATP в Лондон. Световният номер 4 надделя с 6:1, 3:6, 6:3 над най-добрия американския тенисист Марди Фиш в двубой без значение в зала "О2 Арина". 30-годишният Федерер бе сигурен 1/2-финалист в надпреварата преди началото на този сблъсък, а Фиш, от своя страна, вече бе регистрирал две поражения срещу Жо-Вилфред Цонга (Франция) и Рафаел Надал (Испания). Тази вечер от 22,00 часа в спор за втората позиция в групата и за място на 1/2-финалите ще се изправят именно французинът и испанецът. Федерер започна безкомпромисно мача с гейм на нула, след което осъществи пробив още при първото подаване на съперника си за 2:0