12/05/11 10:25

Линдзи Вон с трета поредна победа

/КРОСС/ Линдзи Вон (САЩ) спечели вчера вечерта супергигантския слалом, валиден за световната купа по ски-алпийски дисциплини за жени. По този начин американката спечели и трите старта в курорта Лейк Луис (Канада). В предните два дена Вон отвя конкуренцията в двете спускания. По този начин Линдзи записа втори "трипъл" в кариерата си. Също така това беше 45-та победа за чаровната американка в стартовете за Световната купа Линдзи Вон спечели първото място в супергигантски слалом с време 1:20,21 минути, следвана от Ана Фенингер (Австрия) - 1:20,40 минути, Джулия Манкузо (САЩ) - 1:20,92 минути. Линдзи Вон е начело във временното класиране за световната купа с 422 точки, следвана от Виктория Ребензбург /Германия/ - 286 точки, Елизабет Гьоргъл /Австрия/ - 243 точки, и др.