12/14/11 06:18

Антоанета Стефанова – втора в „Блиц“ турнира

Пекин /КРОСС/ С български успех завърши втората част от шахматната програма за „Световните игри по интелектуални спортове“ в Пекин (Sport Accord World Mind Games) – „Блиц“ турнира. Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова е ВТОРА с 9,5 точки от 14 възможни след изключително силен финал – 4,5 от 5.   Първа с 11,5 т. е настоящата двукратна световна шампионка от Китай – Хоу Ифан. На трето място със същия актив от точки като българката, но с по-малко победи е словенката Анна Музичук. При мъжете победител в „Блиц“ турнира е Максим Вашиер-Лаграв, Франция. Втори е Александър Грисчук, Русия, а трети – Шакрияр Мамедаров, Азербайджан