12/21/11 19:33

1 точка и 5 секунди изхвърлиха "Лукойл" от Европа

Българският шампион „Лукойл Академик“ отпадна от втория по сила турнир в Европа – EuroCup, след като в последната си среща от група „D“ отстъпи при визитата си на АСВЕЛ (Вильорбан) с 68:69 след продължение и по този начин остана на трето място в класирането. „Студентите” се бориха много и до последно имаха шанс за успех, който би ги класирал в Топ 16 на надпреварата, но не издържаха. Само с една точка разлика в полза на французите приключи двубоят. В редовното време двубоят завърши при резултат 56:56 точки, като „Лукойл Академик“ имаше секунда и половина за атака, но комбинацията между Божидар Аврамов и Ламонт Мак не сполучи. Баскетболистите на „Лукойл“ изиграха отлично първо полувреме, последвано от ужасна трета част, в която вкараха едва 5 точки срещу 15 на противника. „Студентите” направиха общо 21 грешки в мача, най-вече през второто полувреме, и това не им позволи да задържат изгоден за тях резултат. Тодор Стойков и Брендън Хийт бяха най-резултатни за отбора с по 14 точки, а Андре Оуенс и Бруно Шундов добавиха съответно по 11 и 10.