01/02/12 12:18

Сър Алекс защити Бербо за дузпата срещу Блекбърн

Лондон, Великобритания /КРОСС/  Алекс Фъргюсън може да е вече на 70 години, но темпераментът и страстта му футбола остават все така младежки. Шотландската легенда може да отнесе още едно наказание от Футболната асоциация на Англия, след като защити Димитър Бербатов за дузпата, която българинът направи срещу Блекбърн при изненадващата загуба с 2:3, пише НовСпорт. Босът на „червените дяволи” не можа да сдържи езика зад зъбите и за пореден път показа, че казва това, което мисли. Той разкритикува съдията на мача Майк Дийн за решението да отсъди дузпа в полза на Блекбърн в 16-ата минута. Тогава Димитър Бербатов задържа Кристофър Самба за фланелката и го свали на земята, а реферът посочи бялата точка. Дузпата бе превърната в гол от Якубу Айегбени