02/22/12 14:09

Александра Жекова финишира 8-ма в Стоунхем

Стоунхем, Канада /КРОСС/ Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова финишира на 8-мо място в дисциплината сноубордкрос в старт от Световната купа, който се проведе на Стоунхем, Канада. Надпреварата бе спечелена от канадката Маел Рикер, която триумфира във финалната гонка. Иначе Александра Жекова и нейната съперничка за Световната Купа Доминик Малтаи (Канада) не успяха да влязат във финала след като отпаднаха в трафика на полуфиналите. На второто място в класирането остана Нели Моен (Франция), която записа най-доброто си класиране за Световната купа. Иначе с победата си 33-годишната Рикер успя да изпревари Александра Жекова в генералното класирането за Световната купа в дисциплината сноубордкрос. Лидер в класирането продължава да бъде Доминик Малтаи с 3560 точки