02/28/12 06:20

Радослав Димитров с пълен точков актив

Шумен /КРОСС/ Завършиха Държавните индивидуални първенства за юноши и девойки до 20 г. по класически шахмат, блиц и ускорен шахмат, които се проведоха в Шумен. Изпитанията за юношите и девойките до 20 години завършиха с шампионата по ускорен шахмат (рапид). При юношите мм Радослав Димитров от ШК „Булмекс“ Велико Търново отново беше безапелационен и завоюва третата си шампионска титла от Шумен със стопроцентов резултат.   При девойките ролите между конкурентките се размениха и шампионската титла спечели Ани Крумова (ШК „Георги Даскалов“ Варна) с 5,5 т., а шампионката от ДИП по класически шахмат и блиц Цвета Галунова (ЦСКА) е втора с 5 т. Разпределението на медалите в трите първенства е както следва:   Юноши до 20 години: Класически шахмат (7 кръга) 1