03/01/12 11:29

България и Унгария завършиха 1:1 в приятелски мач

Българският национален отбор по футбол завърши наравно 1:1 в приятелски мач срещу отбора на Унгария. Българските футболисти за пръв път от много време показаха идейна игра при дебюта на Любо Пенев.   Унгарците поведоха в 42-та минута с гол на Адам Салай, а влезлият като резерва Валери Божинов изравни в 87-та минута.   Новият треньор на националите пусна като титуляри Николай Михайлов, Петър Занев, Иван Иванов, Николай Бодуров, Иван Бандаловски, Владимир Гаджев, Светослав Дяков, Христо Златински, Ивелин Попов, Станислав Манолев и Емил Гъргоров.   Като смени влязоха Стоян Колев, Александър Тонев, Веселин Минев, Иван Стоянов, Георги Миланов и Божинов.   През първото полувреме на двубоя двата отбора играха равностойно, но играещият като единствен нападател Емил Гъргоров остана изолиран в нападение.   Втората част обаче премина при превъзходство на българите.   В сряда вечер се играха и много други приятелски мачове в цял свят. В най-интересните Холандия победи Англия в Лондон с 3:2, Германия загуби на свой терен в Бремен от Франция с 1:2. Ето и други резултати:   Испания - Венецуела 5:0 Уелс – Коста Рика 0:1 Словения – Шотландия 1:1 Ирландия – Чехия 1:1 Полша – Португалия 0:0 Северна Ирландия – Норвегия 0:3 Италия – САЩ 0:1 Швейцария – Аржентина 1:3 Гърция – Белгия 1:1 Хърватия – Швеция 1:3 Австрия – Финландия 3:1 Дания – Русия 0:2 Румъния – Уругвай 1:1 Турция – Словакия 1:2 Люксембург – Македония 2:1 Армения – Канада 3:1 Израел – Украйна 2:3 Черна гора – Исландия 2:1 Кипър – Сърбия 0:0 Грузия – Албания 2:1 Салвадор – Естония 0:2 Мексико – Колумбия 0:2 Чили – Гана 1:1