03/11/12 19:10

Ивет остана осма в света на 60 метра

Българката Ивет Лалова остана на  осмо място във финала на спринта на 60 метра от Световното първенство по лека атлетика в зала, провеждащо се в Истанбул, Турция. Най-добрата ни спринтьорка,която бягаше в коридор 8, остана с време 7.27 секунди, съобщи Агенция Кросс. Като победителка завърши Вероника Кембъл-Браун с време 7.01 секунди. Втора остана Мюриел Ахуре от Кот д`Ивоар с резултат 7.04 секунди. Бронзът пък отиде при Тиана Мадисън от САЩ.
Лалова бе единствената бяла жена във финала, както и единствената европейка. Инна Ефтимова пък отпадна в полуфиналите на същата дисциплина.