03/14/12 07:46

Байерн (Мюнехен) размаза Базел

/КРОСС/ Байерн (Мюнехен) разгроми швейцарския Базел със 7:0 и се класира за четвъртфиналите на турнира Шампионска лига. Началните минути на "Алианц Арена" започнаха с натиск на домакините. В 6-ата минута се откри и първа възможност за гол на баварците, след като Робен бе изведен в удобна позиция за гол, но ударът му бе много слаб право в ръцете на вратаря Зомер. Пет минути по-късно холандецът бе точен и изведе своя отбор напред в резултата. След удар на Кроос топката се отклони от защитник на Базел и останалия непокрит Робен не остави шанс на Зомер. Играчите на Байерн продължиха да контролират събитията на терена, докато гостите от Базел много трудно стигаха до положения пред вратата на Нойер. В средата на полувремето играта се изравни, като швейцарският тим все по-често се опитваше да атакува