03/15/12 14:45

Надал победи Долгополов, Налбандян изненада Цонга

Рафаел Надал спечели трети пореден мач в Индиан Уелс с лекота. Световният номер 2 се наложи с 6:3, 6:2 над Александър Долгополов за малко над час игра. Испанецът отново демонстрира, че се намира в прекрасна форма и в четвъртфиналите на турнира ще спори с Давид Налбандян.
Именно аржентинецът обърна по подобаващ начин Жо-Вилфред Цонга с 3:6, 7:5, 6:3. Така, след като бе загубил над 10 поредни мача срещу играчи от Топ 10, Налбандян взе два поредни успеха само в Индиан Уелс, където играе благодарение на "уайлд кард".
До момента Надал води с 3:2 на Налбандян в мачовете между двамата. Те имат един сблъсък в Индиан Уелс през 2009-а, когато Рафа драматично спечели в три сета. Тогава той спаси 5 мачбола. Другият фаворит за трофея Роджър Федерер постигна втори пореден обрат, след като загуби откриващия сет по време на срещите от турнира. Швейцарецът обърна Томас Белучи (№50) в четвърти кръг на турнира след 3:6, 6:3, 6:4 за 100 минути. Така Федерер увеличи серията си на 12 поредни победи.