03/29/12 08:49

Надал отива на полуфинал в Маями

Маями, САЩ /КРОСС/ Испанецът Рафаел Надал стигна до полуфинал на турнира на Асоциацията на професионалистите в тениса с награден фонд 3.937 млн. долара в Маями, САЩ. В мач от четвъртфиналите Надал записа втора победа над французина Жо-Вилфрид Цонга с 6:2, 5:7, 06:4. В полуфиналите Надал ще се изправи срещу британеца, поставен под номер 4 - Анди Мъри. Той от своя страна надви сърбина Янко Типсаревич с 4:6, 6:3, 6:4. При жените: Поставената под номер едно в света тенисистка Виктория Азаренка не успя да стигне до полуфиналите на Женската тенис асоциация с награден фонд от 4.828 млн. долара. В мач от четвъртфиналите Азаренка отпадна от французойката Марион Бартоли с 3:6, 3:6. Така Бартоли спечели трета победа в 11 срещи с Азаренка и завърши 26-тия си мач без загуба