04/06/12 17:42

Испанските клубове доминират и в Лига Европа

Три испански клуба се класираха за полуфиналите във втория по сила европейски футболен турнир – Лига Европа. Така заедно с Барселона и Реал (Мадрид) пет от осемте полуфиналисти в двата европейски клубни турнира са от Испания. И вторият мач между Атлетик (Билбао) и германския Шалке бе красив и резултатен. След като гости баските бяха били с 4:2, в четвъртък двата отбора завършиха наравно – 2:2, като германците на два пъти повеждаха в резултата с голове на Клаас Ян-Хунтелаар и Раул Гонсалес. Атлетик изравниха чрез Ибай Гомес и Маркел Сусаета. Валенсия пък се класира за полуфиналите след 4:0 над холандския АЗ (Алкмаар) на "Местая". В първия мач испанците направиха много пропуски и загубиха с 1:2. Първите два гола вкара централният защитник Адил Рами. Другите два гола бяха дело на Жорди Алба и резервата Пабло Ернандес. Атлетико (Мадрид) започна с аванс от 2:1 от първия мач гостуването си на германския Хановер. Адриан Лопес вкара за Атлетико в 63-ата минута. В 81-ата минута бившият играч на "Манчестър юнайтед" Маме Бирам Диуф изравни, а три минути преди края Радамел Фалкао вкара победния гол за клуба от Мадрид. Като домакини Спортинг (Лисабон) бяха победили в първия мач украинския Металист с 2:1. Реваншът в Харков завърши наравно – 1:1, като в 63-тата минута бразилецът Клейтон Шавиер изпусна дузпа за Металист. На полуфиналите Спортинг ще се изправи срещу Атлетик (Билбао), а Валенсия – срещу Атлетико (Мадрид).