04/15/12 08:21

Барселона с 11-а победа

/КРОСС/ Барселона победи Леванте с 2:1 в гостуването си от 34-ия кръг на Примера дивисион и запази разликата от 4 точки с лидера Реал (Мадрид), който по-рано победи Спортинг (Хихон) с 3:1. Каталунците оказаха натиск още от началото на мача и имаха няколко добри възможности за откриване на резултата, но изненадващо първият гол бе за домакините. В 22-ата минута, след ъглов удар Виктор Валдес не изби топката добре и тя попадна в Хуанфран, който стреля към вратата, а стреснатият Серхио Бускест блокира с ръце. Съдията отсъди дузпа, а точен от бялата точка бе Хосе Хавиер Баркеро. Защитата на домакините се активизира, след като те поведоха и доста умело се справяха с атаките на Барса. До почивката гол не падна. В 64-ата минута обаче защитата на Леванте вече не издържа