04/15/12 11:22

Силвия Митева завърши десета в Песаро

Песаро, Италия /КРОСС/ Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева завърши на десето място в многобоя на турнира за Световната купа по художествена гимнастика, категория В в италианския град Песаро. Българката събра сбор от 108.575 точки. Във втория ден на многобоя тя игра на бухалки и лента.На лента се представи силно и е с шеста оценка от 27.800 точки. Тя се класира и за финала на този уред по-късно днес. На бухалки обаче остана извън финала, след като направи грешки и е с едва 24-та оценка от 25.600 точки. В първия ден на турнира Митева получи девета оценка на обръч 27.575 точки и осма оценка на топка - 27.600 точки и също е на финал на тези два уреда. Другата българка Мария Матева е 27-ма в многобоя със сбор от 100.675 точки. Тя получи оценки 24.975 точки на обръч, 25.650 точки на топка, 24.675 точки на бухалки и 25.375 точки на лента