04/17/12 18:31

"Уигън" върна интригата и за третото място

Тимът на „Уигън“ изненадващо победи с 2:1 „Арсенал“ като гост в последния мач от 34-тия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Емиратс". Гостите решиха всичко с два бързи гола в началото на мача. Първо в 7-ата минута Франко ди Санто вкара след контраатака, а само минута по-късно Жорди Гомес реализира след добра индивидуална игра на Виктор Моузес. Така само седмица след като победиха сензационно „Манчестър Юнайтед“ и върнаха интригата за титлата, футболистите на Роберто Мартинес изостриха максимално и борбата за третото място.
„Арсенал“ продължава да има 5 точки аванс пред „Нюкасъл“ и „Тотнъм“ и 7 пред „Челси“, но преследвачите му имат мач по-малко. Следващия уикенд пък предстои дерби между „Арсенал“ и „Челси“ на "Емиратс".
От своя страна победителите от „Уигън“ направиха важна крачка към спасението, като вече имат 5 точки пред намиращия се под чертата „Болтън“ на Мартин Петров, но „Уондърърс“ има два мача по-малко.