04/20/12 18:59

Марек - шампион по волейбол при нъжете

София /КРОСС/ Тимът на „Марек Юнион-Ивкони" е новият волейболен шампион на България при мъжете. Титлата е първа, присъдена на практика по служебен път в историята на играта у нас. Марек и Пирин Балканстрой трябваше да изиграят решителен трети мач от финалния плейоф, тъй като досега си бяха разменили по една победа. Пирин обаче отнесе два мача лишаване от домакинство заради поведението на публиката си. От Пирин обаче поискаха да домакинстват в Разлог и не склониха да уважат решението на БВФ. Решението на БВФ е следното: победа с 3:0 гейма  (25:0, 25:0, 25:0) за Марек в третия мач от финалния плейоф, което означава, че те са новият шампион на България. Дисциплинарната комисия ще разгледа случая с отказа на ВК "Пирин Балканстрой" да се яви за 3-и двубой и ще излезе с решение.