04/25/12 19:34

Юношите на Литекс си тръгнаха с купата на БФС

Велико Търново /КРОСС/ Академия Литекс спечели първия си трофей този сезон. Юношите от набор ‘96 завоюваха купата на БФС, след като победиха на финала Черно море с 2:1. Двубоят се игра във Велико Търново и бе изгледан от „златните момчета“ на родния футбол Христо Стоичков, Трифон Иванов и Цанко Цветанов. В герой за „оранжевите“ се превърна нападателят Кирил Десподов, забил и двата гола за успеха.     Момчетата на Николай Димитров започнаха напористо и още в 12-ата минута поведоха в резултата. Стефанов бе спънат в наказателното поле и капитанът Десподов хладнокръвно реализира отсъдената дузпа. До края на полувремето ловчанлии продължиха да имат превес, но не стигнаха до нови попадения. Силният вятър попречи на двата тима да покажат по-стойностен футбол