05/06/12 18:23

"Челси" спечели Купата на Англия

Отборът на „Челси“ победи с 2:1 тима на „Ливърпул“ във финала за Купата на Футболната асоциация на Англия и си осигури първи трофей за сезона. Успехът на стадион „Уембли“ осигури общо седмата титла от турнира за Купата на Англия. Загубеният от „Ливърпул“ финал пък означава, че „Челси“ вече го настигна по спечелени отличия в надпреварата в исторически план, като и двата тима имат по седем. „Мърсисайдци“ все пак имат трофей този сезон – Купата на Лигата, която взеха през февруари след успех над „Кардиф“.
В двубоя между двата тима „Челси“ откри резултата още в 11-а минута с гол на Рамиреш, а в 52-ра минута Дидие Дрогба покачи на 2:0. До края на срещата „Ливърпул“ упражни силен натиск, но стигна само до почетно попадение, дело на Анди Керъл.