05/08/12 12:11

Кубрат Пулев: Тежка е царската корона

София /КРОСС/ Ден след като навършва 31 години, Кубрат Пулев става европейски шампион по бокс и така заема четвъртото място в света. Няколко месеца по-рано Кобрата печели Междуконтиненталната титла на Международната боксова федерация. И досега Кубрат няма загуба, а половината от 16-те си победи е постигнал като е нокаутирал съперника си. Казва, че да се качиш на ринга и да изиграеш 12 рунда е сериозно. "Още съм целият схванат от този мач... Вътре е много различно, отстрани изглежда лесно". Спортистът обяснява, че самата умора е тежка, не толкова боят - затова и повечето бойци влизат в реанимацията за по 2-3 дни. "Това е като кучешките боеве. Кучетата умират от умора(...) И тежко, и хубаво, тежка е царската корона. Колкото по-нагоре отива един човек, толкова по-сериозно и тежко става", признава пред bTV Кобрата.