05/12/12 16:06

Лудогорец обърна мача, Херо бесен на Пастата

Отборът на Лудогорец скъси дистанцията с ЦСКА, след като победи с 3:1 бургаския Черноморец в среща от 28-ия кръг на „А“ група. Така разградчани остават в битката за шампионската титла на България, изоставайки само на две точки от лидера.

Гостите успяха да поведат резултата още в 4-ата минута чрез Костадин Дяков. Домакините все пак успяха да изравнят в 31-ата минута, като точен бе Иван Стоянов.

Малко след това реферът Стефан Спасов изгони Димитър Димитров, тъй като Херо се вбеси и нахлу на терена. В 40-ата минута Стоянов покачи на 2:1 от дузпа за нарушение срещу Марселиньо. Емил Гъргоров пък в 65-ата минута сложи точка на спора и оформи крайното 3:1, след пас на Стоянов.

След срещата Лудогорец вече има 64 точки. Черноморец Бургас пък остава с 56 точки на третото място, колкото има и отборът на Левски, но „сините“ засега са на четвъртото място. /КРОСС/