05/12/12 20:51

Националите загубиха от Германия с 1:3 в полуфинала, останаха на две крачки от Олимпийска виза

Българският национален отбор по волейбол загуби с 1:3 гейма от Германия полуфинала на Олимпийската квалификация в зала „Арена Армеец“ в София. Възпитаниците на Радостин Стойчев загубиха първия гейм с 22:25, но спечелиха втория с 25:20. След добрата си игра обаче германците успяха да спечелят третия гейм с 25:22, а настроението в играта на Матей Казийски и съотборниците му се загуби. Четвъртият гейм също бе спечелен от германците с 25:16 и по този начин българският тим не успя да стигне до финала за спечелване на Олимпийска квота. Българският тим има шанс да я спечели в някоя от трите оставащи квалификации.
Новият европейски шампион по бокс в тежка категория Кубрат Пулев изгледа мача с премиера Бойко Борисов и президента Росен Плевнелиев в зала „Арена Армеец“ в София. Двата отбора играха пред 12 000 зрители на трибуните, предаде Агенция Фокус.