05/15/12 17:25

Стойка Петрова спечели квота за игрите в Лондон

Българската боксьорка Стойка Петрова се класира за 1/4-финалите в категория до 51 килограма на Световното първенство по бокс за жени в Китай и с това заслужи олимпийска квота за игрите в Лондон това лято. 26-годишната Стойка Петрова спечели двубоя си срещу Сара Урамун от Франция с 21:15 точки (4:2, 5:3, 5:4, 7:6). В спор за място на 1/2-финалите и за гарантиране на медал от надпреварата българката ще се изправи срещу 35-годишната Ана Каролина Михалчук от Полша, която е една от фаворитките за златен медал в тази категория.
Друга българка, която участва в надпреварата в Китай – Деница Елисеева, отпадна на 1/8-финалите. Деница Елисеева загуби с 14:17 точки (4:4, 3:2, 4:4, 3:7) от румънката Михаела Лакатуш в олимпийската категория до 60 килограма.
В третата олимпийска категория до 75 килограма Десислава Лазарова отпадна още в първия кръг след загуба от Ана Лаурел от Швеция с 9:10 точки (2:2, 2:2, 2:2, 3:4).