05/19/12 19:26

Волейбол: Девойките на Марица (Пловдив) са №1

Пловдив /КРОСС/ Марица (Пловдив) е новият шампион по волейбол на България за девойки старша възраст. Пред препълнени трибуни в зала Арсенал в Казанлък пловдивчанки детронираха ЦСКА (София) с драматично 3:2 (25:21, 19:25, 17:25, 25:16, 15:11) и триумфираха с титлата за първи път от 1997 година насам.  Преди началото на финала букет цветя по случай 17-ия си рожден ден получи състезателката на Марица Силвана Чаушева.  ЦСКА започна мача много силно и с чудесна игра на своята блокада успя да дръпне в резултата.  С три поредни аса на Ана Христова Марица се върна в гейма.  С добра защита и ефективна игра в нападение към края на гейма, пловдивчанки излязоха напред и с ас на Силвия Андреева затвориха при 25:21.  Във втората част Червените успяха да пропукат посрещането на Жълтите и доминираха на терена