05/20/12 18:31

Григор Димитров влезе в основната схема на турнира в Ница

Българският тенисист Григор Димитров заслужи място в основната схема на турнира в Ница. След като в събота записа две чисти победи, вчера 21-годишният българин се поздрави с успех и последното стъпало от квалификациите. Димитров имаше за съперник представителя на домакините Ерик Продон (Франция, №116) и се наложи с 4:6, 6:1, 6:4. Григор изигра силен двубой, в който загуби само първия сет след един пробив.
През втората и третата част Гришо сервира фантастично, като не даде нито един шанс за пробив на опитния си съперник. Особено изразителен бе Димитров в третия сет, когато загуби само една точка при свой сервис. Трите поредни победи на Григор Димитров в квалификациите в Ница освен място в основната схема му осигуряват и 12 точки за ранглистата. Ако отпадне на старта на основната схема, българинът няма да вземе точки (освен тези от квалификациите). При победа обаче хасковлията ще си гарантира поне още 20 точки. От квалификациите място в основната схема си осигуриха четирима тенисисти. Техен съперник в първи кръг ще бъде някой измежду Доналд Йънг, Дуди Села, Михаил Кукушкин и Серхий Стаховски. Водач в схемата в Ница е американецът Джон Иснър. Сред другите любопитни имена в турнира са още Жил Симон (Франция), Николас Алмагро (Испания), Гаел Монфис (Франция), Бърнард Томич (Хърватия) и др.