05/30/12 21:05

Помориецът Емил Илчев 5-ти в Европа

Малко не достигна на  Емил Илчев от Поморие да спечели медал на провелото се от 13-20 май Европейско първенство по канадска борба в Гданск (Полша).

emil1 Помориецът Емил Илчев 5 ти в Европа

Помориецът победи представителите на водещите нации в този спорт – Евгени Криулин от Русия, Максим Терешчук от Украйна,Сурея Айше – Турция ,Йонас Хелмстръом от Швеция, но отпадна от вицесветовния шампион Васили Дауташвили от Грузия. Така Илчев се класира 5-ти в категория до 100кг. дясна ръка на първенството на стария континент в който, взеха участие над 600 състезатели от 29 държави.

Седмица по-късно – 27май (събота) пред представителя на поморийския клуб “Железни ръце” се появи друго предизвикателство – Международния турнир по канадска борба „Купа Гашевски 2012″.

Емо трябваше да събере сили след европейското първенство в Полша  и отново да покаже своята най-добра форма. Състезанието се проведе в спортна зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица. В турнира участваха над 100 души.Там той спечели победи над румънецът Едмонд Кристеску, също така победи европейския и световен шампион Стоян Големанов – Горна Оряховица, но на финала загуби от другия европейски и световен шампион Красимир Костадинов – Тутракан. Така за Поморие остана среброто в категория до 100кг. мъже лява ръка.След двубоите на лява ръка започнаха и битките на дясна ръка. На дясна ръка предстоеше кулминацията на турнира – Абсолютна категория мъже, в която участват всички победители от всички категории за излъчване на шампион на шампионите.Там помориеца пребори всички шампиони, включително и европейския и световен шампион Мирослав Иванов – Горна Оряховица, но достигайки до полуфинала отстъпи на другия световен и европейски шампион Стоян Големанов. Купата Гашевски спечели световния и европески шампион Красимир Костадинов-Тутракан. Второто място е за другия световен и европейски шампион Стоян Големанов-Горна Оряховица и трети Емил Илчев-Поморие. Така Емо се нареди сред тримата най-добри шампиона на международната сцена.