06/04/12 18:48

Цонга и Дел Потро сe класираха на 1/4-финала на „Ролан Гарос“

Представителят на домакините Жо-Вилфред Цонга се класира за четвъртфиналите на тазгодишното издание на Откритото първенство на Франция по тенис в Париж „Ролан Гарос“. Французинът, който е поставен под номер 5 в основната схема, започна своя сблъсък със Станислас Вавринка още вчера следобед, но поради настъпила тъмнина срещата бе прекъсната в петия сет при резултат 4:2 за Цонга. Днес мачът бе подновен, но при лек дъжд, сравнително студено време, което направи играта значително по-бавна и не по вкуса на любимеца на домакините. За сметка на това пък Вавринка се възползва по най-добрия начин от обстоятелствата и още при първата си възможност върна рано допуснатия пробив, а впоследствие спечели подаването си и изравни за 4:4. Последва оспорван сервис гейм, в който Цонга взе своето, а при 5:4 след продължителна битка французинът стигна до нов пробив, с който на практика сложи точка на спора и се класира между най-добрите осем, където ще срещне световния номер 1 Новак Джокович. Почти по същото време на “Сузан Ленглен” бе подновен и вторият отложен от снощи двубой – този между Хуан Мартин дел Потро и Томаш Бердих, в който до победата в четири сета стигна аржентинецът, и така на четвъртфиналите той ще се изправи срещу Роджър Федерер.