06/08/12 23:26

Първият мач от Евро 2012 завърши наравно

Първият мач от Евро 2012 между отборите на Полша и Гърция завърши с резултат 1:1. В първото полувреме се отличи полският нападател Роберт Левандовски, а във второто – влезлият по-късно в игра Димитрис Салпингидис. В 71-та минута гърците можеха да излязат напред, но Йоргус Карагунис не успя да реализира дузпа. В края на първото полувреме Карлос Веласко Карбальо отстрани от игрището Сократис Папастатопулос заради два жълти картона. Във второто полувреме при резултат 1:1 отборите се изравниха – вратарят на Полша Войчех Шчесни беше отстранен с червен картон. В крайна сметка се наложи в игра да влезе резервният вратар Пжемислав Титон. Червеният картон за Шчесни  означава, че той няма да може да участва във втория тур на Евро 2012, когато отборът на Полша ще се срещне с Русия. Очаквайте подробности