06/11/12 00:00

Българските волейболисти се класираха за олимпиадата

Волейболистите от националния отбор на България се класираха за участие на олимпиадата в Лондон, след като победиха Египет с 3:1 (25:16, 25:18, 19:25, 25:12). Пред 8 000 зрители в София националите не оставиха шанс на своя последен съперник за олимпийските игри. Двубоят започна с превъзходство на българите, които поведоха с 3:0 след добра игра на блокада. Първото техническо прекъсване дойде при 8:2 след множество грешки на гостите. До края на гейма българите поддържаха добро ниво в играта и не допуснаха изненади. В крайна сметка победата бе с 25:16. Вторият гейм започна по-трудно. Египтяните се държаха до 9:9, но след това Цветан Соколов заби три аса и резултатът стана 14:10. До края на гейма българите се представиха много добро в атака и геймът бе затворен с 25:17. Това бе достатъчно за нашите да се класират за Лондон. В третия гейм настъпи отпускане, а треньорът Радостин Стойчев остави на игрището двамата братя близнаци Георги Братоев и Валентин Братоев. Египетските волейболисти заиграха значително по-добре, а нашите започнаха да грешат. В крайна сметка гостите взеха гейма на 19 точки. В четвъртия гейм обаче нещата си дойдоха на мястото и след страхотна игра, която сломи напълно гостите, българите спечелиха с 13 точки разлика.