06/13/12 08:49

Полша и Русия не се победиха, Чехия излъга Гърция

Полша и Русия не успяха да се победят и завършиха 1:1 във вълнуващ и напрегнат мач помежду си от втория кръг в група "А" на Евро 2012. Алан Дзагоев откри резултата в 37-ата минута за Русия, но Якуб Блашчиковски изравни в 57-ата минута. В другия мач Чехия победи Гърция с 2:1, което запази жива интригата за последните срещи от групата. Полша влезе по-мотивирано в мача и създаде всички по-интересни възможности за гол през първите 25 минути. Първото по-сериозно положение в срещата дойде в 7-ата минута, но руският вратар Малафеев успя да спаси удар на Бьониш с глава от близо. При последвалия ъглов удар Роберт Левандовски стреля с глава, но отново в ръцете на вратаря. Три минути по-късно отново нападателят на Полша имаше нова възможност да отправи удар от воле, но прати топката над вратата. В средата на първото полувреме Русия започна да изнася играта. В 28-ата минута Каржаков направи страхотен пробив, но ударът му мина над гредата. В 37-ата минута Андрей Аршавин центрира от фаул в наказателното поле, където Дзагоев се включи от задна позиция и с глава прати топката в мрежата за 0:1. Полша започна много добре и второто полувреме, но играчите изпуснаха няколко добри положение. Така се стигна до 57-ата минута, когато Блашчиковски пое извеждащ пас в дълбочина, излъга руската отбрана с рязка смяна на посоката и със страхотен удар от границата на наказателното поле вкара за 1:1. До края на мача и двата отбора играха открито и с мисъл за победа, но не успяха да оползотворят възможностите си. "Голът ми дойде точно навреме, за да повярваме в силите си. Можехме дори да победим, но малко не ни достигна. Смятам, че играхме силно, а треньорът бе избрал най-правилната тактика. Почти не дадохме чисти положения на съперника. Убеден съм, че ще победим Чехия и ще продължим напред. Няколко дни ще се възстановяваме и ще направим всичко възможно, което зависи от нас, за да се класираме за четвъртфиналите", заяви след мача голмайсторът. В другата среща Чехия победи, но не надигра Гърция. Чехите поведоха с 2:0 с два светкавични гола до 6-ата минута дадоха добър аванс на тима Михал Билек, но до края на мача те защитаваха аванаса си и бяха надиграни от Гърция. В 53-ата минута гърците стигнаха само до един гол, който падна след грешка на чешкия вратар Петер Чех. Той изпусна непохватно топката и резервата Гекас се възползва. След тези срещи Русия е първа в групата с 4 точки, Чехия е втора с 3 т., следва Полша с 3 т. и Гърция е с 1 т.