06/18/12 14:46

По 50 000 евро ще получат германските национали за излизането си от „Групата на смъртта“

Футболистите от националния отбор на Германия по футбол ще получат по 50 000 евро, след като успяха да завършат на първо място в „Групата на смъртта“ и се класираха за фазата на директните елиминации. Такава е премията, която възпитаниците на селекционера Йоахим Льов са договорили в контрактите си за Евро 2012 с Германския футболен съюз, в случай че отидат на 1/4-финалите като победители в групата. Ако пък спечелят титлата, те ще си заработят рекордните 300 000 евро. Бонусите за класиране на 1/2-финал са по 100 000 евро, а при участие на финала – 150 000 евро.
Премиите са доста по-сериозни в сравнение с пакета, който те бяха договорили за световното първенство в Южна Африка преди две години. Тогава делегация на състава, начело с капитана Филип Лам, осигури по 250 000 евро от европейската валута. На Мондиал 2010 обаче Бундестимът достигна до 3-то място и всеки футболист се задоволи с по 100 000 евро.
За Германския футболен съюз да плати такива хонорари на футболистите си, не е никакъв проблем. Сега централата получи от УЕФА 13 милиона евро - 8 милиона от тях са стартова премия за класирането на Евро 2012, а по 1 милион те взимат за трите победи в групата. Още три милиона се полагат на всяка федерация, която е излъчила 1/4-финалист. Ако Германия спечели европейското първенство, футболният съюз на страната ще получи от УЕФА 23,5 милиона евро.