06/22/12 11:22

Леброн Джеймс стигна до титлата в НБА с "Маями хийт"

Една от големите звезди в НБА Леброн Джеймс най-накрая триумфира с шампионския пръстен в своя девети сезон в лигата заедно с тима на ”Маями хийт”. Той успя да изведе отбора си до категорична победа с 4:1 мача срещу ”Оклахома сити тъндър”. Последният мач от серията бе в Маями, а домакините бяха повече от убедителни – 121:106. Още в началото на последната четвърт бе ясно, че ”Оклахома” и Кевин Дюрант няма какво да противопоставят повече срещу ”Маями”. "Това е най-щастливият ден в живота ми", заяви Джеймс, който изкара седем години от кариерата си в ”Кливлънд кавълиърс” с надеждата да стане шампион. През 2010 година обаче той реши да напусне отбора и да присъедини към Дуен Уейд и Крис Бош в ”Маями” с надеждата да стане шампион. Уейд и Бош са печелили шампионски пръстени преди идването на Джеймс. В последния мач срещу ”Оклахома” тежкото крило отбеляза 26 точки, овладя 11 борби и направи 13 асистенции и беше определен за най-полезен играч в плейофите. "Тази титла означава всичко. Беше ми трудно да напусна "Кливлънд", но имах идея какво искам от бъдещето ми. Знаех, че имам светло бъдеще в "Маями", Мечтата ми стана факт. Ето, че решението ми се отплати", добави Джеймс. Голямото трио на ”горещите” напусна игрището 3:01 минути преди края на срещата, за да получат овации и поздравления от съотборниците си и да започнат празненствата. Джеймс подскачаше около линията в последните секунди на мача и прегърна конкурента си Кевин Дюрант.