06/23/12 18:47

Испания и Франция в спор за място на полуфинала

/КРОСС/ На стадион „Донбас Арена" в Донецк един срещу друг се изправят отборите на Испания и Франция в третия четвъртфинал от Европейското първенство по футбол. Мачът започва в 21:45 часа българско време. Победителят от този двубой ще играе на полуфинала срещу Португалия. Главен съдия на днешния мач е Никола Рицоли (Италия).Европейският шампион Испания няма победа срещу Франция на голямо първенство. От шест мача на световни и европейски първенства победите за французите са пет, като има и едно равенство 1:1. То е в груповата фаза на Евро 1996. Двата отбора са играли помежду си 30 мача. Победите за иберийците са 13, спечелените двубои от французите са 11, а равенствата са 6.Селекционерът на Испания Висенте дел Боске очаква труден мач с Франция на 1/4-финалите на Евро 2012