06/29/12 19:13

Джокович продължава в Лондон

/КРОСС/ Световният номер 1 Новак Джокович се класира за 1/8-финалите на Откритото първенство на Великобритания по тенис, след като в мач от третия кръг в Лондон се наложи с 4:6, 6:2, 6:2, 6:2 срещу поставения под номер 28 Радек Щепанек (Чехия). Така сърбинът ще срещне в следващата фаза Виктор Троицки (Сърбия), който надделя със 7:5, 7:5, 6:3 срещу 15-ия поставен Хуан Монако (Аржентина). 33-годишният Щепанек изненада поставения под номер 1 в схемата Джокович в първия сет и го спечели с пробив за 6:4 след 52 минути игра. След това обаче Ноле пое изцяло контрол в мача. С два пробива за 1:0 и 5:2 във втория сет сърбинът изравни резултата. В третата част 25-годишният Ноле отново взе на два пъти подаването на съперника си в първия и третия геймове, като по този начин поведе в сетовете