07/02/12 14:19

Иниеста стана играч на Евро 2012

/КРОСС/  УЕФА избра халфа на Испания Андрес Иниеста за най-добър състезател на приключилото Европейско първенство по футбол. Той спечели Златната топка на турнира. Иниеста стана играч на мача три пъти в турнира - срещу Италия и срещу Хърватия в двубоите от група С и отново срещу тима на Чезаре Прандели на финала. Техническият състав на УЕФА обяви списък от 23 души, определени като идеалният отбор на състезанието. Иниеста, който стана играч на мача и във финала срещу Италия, спечелен с 4:0, печели приза, а още 9 футболисти на Испания попадат в идеалната единайсеторка:  Вратари: Джанлуиджи Буфон (Италия), Икер Касияс (Испания), Мануел Нойер (Германия).  Защитници: Жерард Пике (Испания), Фабио Коентрао (Португалия), Филип Лам (Германия), Пепе (Португалия), Серхио Рамос (Испания), Жорди Алба (Испания)