07/28/12 18:42

Цвети Пиронкова и Григор Димитров с първи победи на Олимпиадата

Първите ни ракети Цветана Пиронкова и Григор Димитров започнаха участието си на Олимпиадата в Лондон с победи в събота. С успеха си над поляка Лукош Кубот, 21-годишният хасковлия записа историческа първа победа за мъжкия ни тенис на такова спортно събитие. Пиронкова пък успя да вземе сладък реванш над поставената под номер 12 в основната схема на турнира словачка Доминика Цибулкова, която я победи преди 4 години във втория кръг на игрите в Пекин. Пловдивчанката стигна до победата със 7:6(4), 6:2, като така успя да вземе сладък реванш за загубата си от Цибулкова преди 4 години във втория кръг на Олимпиадата в Пекин през 2008 г. Следващият мач на Пиронкова ще бъде във втория кръг срещу италианката Флавия Пенета, която в събота се наложи над Сорана Кърстея от Румъния с 6:2, 4:6, 6:2. Пиронкова приключи мача с 5 аса и 26 печеливши удара. Цибулкова, която е 13-а в света в момента, направи 2 директни точки от сервис и 17 уинъра. Двубоят на Григор също се разви чудесно за него още от първите минути. Въпреки че на 21-годишния хасковлия му се наложи да спасява брейкпойнт още в първия си сервис гейм, той се справи. Веднага след това юношеският шампион от „Уимбълдън” и US Open през 2008 г. реализира пробив за 2:0 и до края на сета бе безкомпромисен при подаванията си. В крайна сметка Димитров надделя над Кубот с 6:3, 7:6(4) и ще срещне във втория кръг спечелилия сблъсъка между 12-ия в схемата Жил Симон (Франция) и Михаил Кукушкин (Казахстан).