04/27/11 15:51

Григор Димитров с исторически успех на турнира в Мюнхен

Григор Димитров с исторически успех на турнира в Мюнхен Григор Димитров постигна исторически успех, след като стана първият български тенисист достигнал четвъртфинал в състезание от веригата на АТП. 19-годишният хасковлия намери място сред 8-те най-добри на турнира "BMW Open" в Мюнхен (Германия) с награден фонд 450 000 евро след невероятен обрат във втория кръг срещу поставения под номер 4 в основната схема Маркос Багдатис (Кипър) - 3:6, 7:6 (6), 6:2. Българинът успя да спаси два мачбола в тайбрека на втория сет, за да изравни резултата, а след това спечели убедително третия и продължи напред в турнира. В момента Багдатис е 25-ти в световната ранглиста, като най-предното място, до което е стигал в нея е осмо. Григор Димитров е 69-ти в ранглистата.