08/05/12 10:47

С хаотична игра волейболистите ни успяха да загубят от Аржентина

С хаотична игра, откровено неразбирателство при посрещане на отиграванията на съперниците и груби грешки в атаката българските волейболисти успяха да постигнат първата си загуба на олимпийския турнир в Лондон и то пред почти изцяло българска публика в зала "Ърл корт". Въпреки горещата подкрепа на феновете си, националният ни отбор позволи да бъде напълно надигран от Аржентина, която заслужено взе три от четирите гейма  с резултати 18:25, 25:21, 19:25, 20:25. След това поражение шансовете за първото място на националите ни в предварителната група изчезнаха преди последния им двубой срещу Италия. България и Полша имат равен брой точки, но вторичните показатели на нашите са по-слаби. Още в началото на първия гейм българите позволиха  сериозна преднина на аржентинците и бяха поставени в позицията на сериозно догонващите и логично загубиха, позволявайки противникът им да диктува темпото на играта и с лекота да взема точки. Радостта сред българската  публега се върна, сред като волейболистите ни показаха на какво са способни във вторния гейм и го взеха с разнообразяване на комбинациите при атаките си и твърда игра, макар и тя да беше точка за точка. Аржентинците обаче запазиха самообладание и в третия гейм отново успяха да поведат с добра преднина. Все пак българите се окопитиха и испяха да наваксат разликата и дори на първото техническо прекъсване водена. После обаче станаха жертва на добре огранизираните пробиви на съперниците си, на моменти самите наши играчи не успяваха да се разберат как да отиграят положенията и допускаха глупави грешки, които трупаха лесен актив на сметката на аржентинците. В крайна сметка те взеха втората си точка, отново при ясно изразен резултат. Въпреки надеждите на публиката, че възпитаниците на Найден Найденов ще успеят да съберат сили и да покажат лицето си от втория гейм и да оспорват до края мача си, това не се случи. На терена сякаш имаше два български отбора – единият в момент на проблясъци правеше невероятни пробиви и връщаше вярата, че има сили да обърне резултата, а другият апатично  позволяваше да му отбелязват точки. При натрупан актив на аржентинците от 24 точки срещу наши 20, падането на едната точка за противника бе въпрос на време, но Цветан Соколов я постигна много лесно с аут от сервис.