09/14/11 18:02

Волейбол: България би Естония с 3:0, следва Русия

България победи Естония с 3:0 гейма (25:20, 25:23, 25:22) и се класира за 1/4-финалите на европейското първенство по волейбол, където ще срещне фаворитите в турнира - Русия. Мачът срещу естонците ще се запомни с традиционната за българите игра на приливи и отливи, което често се оказва фатално в мачове с голям залог. България поведе на Естония с 8:5 в началото на първия гейм, а след това разликата постепенно достигна до 20:13. България допусна намаляване до 21:17, следва тайм аут от треньора Радостин Стойчев и затваряне на гейма с 25:20. Вторият гейм волейболистите ни успяха да поведат с подобна разлика. Първо с 18:11, а после и с 24:19. В тази ситуация настана пълно отпускане в българските редици и естонците успяха да заличат 4 геймбола, докарвайки резултатът до 24:23....