09/05/12 20:42

Азербайджан победи Швеция и оглави класирането в групата ни

Азербайджан победи гостуващия Швеция с 82:76 в среща от група "Б" на Европейските квалификации по баскетбол за мъже. С успеха азерите се изкачиха на върха на класирането с 11 точки. Вторият Германия, който е с два мача по-малко и има пълен актив от 10 точки, по-късно днес приема България. Швеция пък излезе на трето място в подреждането с 9 точки, колкото имат и българите. След поделено надмощие в първите две части азерите се оттеглиха с минимален аванс от 40:39 на почивката. Шведите стигнаха до обрат, но след серия от 10:0 в края на трета...