12/10/12 15:34

“Хасково 2012″ с първа домакинска победа

“Хасково 2012″ с дългоочаквана домакинска победа

Първа домакинска победа записа тимът на „Хасково  2012”. В среща от 11- ти кръг на Национална баскетболна лига жени хасковлийки се наложиха над гостуващия „Рилски спортист” с 79 : 62.

Победата бе първа за хасковлийки след няколко поредни домакински загуби от “Берое”, “Дунав”, ‘Нефтохимик” и служебното поражение от ‘Левски’. Заедно с първия домакински триумф, момичетата водени от старши треньора Елена Станкова записаха за пръв път и две поредни победи в първенството, след като миналата сряда се справиха и с “Берое” в Стара Загора.

Срещата срещу ‘Рилски Спортист’ започна равностойно, а към края на първото полувреме домакините реализираха успешно няколко поредни атаки и поведоха с 10 точки разлика. До края на двубоя хасковлийки показаха добра игра, увеличиха още разликата в резултата и не позволиха на отбора от Самоков да ги настигне. Така при 79:62 точки „Хасково 2012” постигна първата си домакинска победа за сезон 2012/ 2013 година.

За тима на Елена Станкова най- резултатни бяха последните три попълнения Амра Мехмедич, която отбеляза 20 точки и записа 10 борби, с което направи дабъл- дабъл, Биляна Турчинович вкара 17 точки, а Алма Ковачевич се отчете с 15 точки и 13 борби. За „Рилски спортист” най- резултатни бяха Вероника Джикова с 16, Моника Тодорова с 14 и Ан Фаръл с 12 точки.

В следващият кръг баскетболистките на Елена Станкова ще играят в Русе срещу шампиона „Дунав 8806”.