12/22/12 20:26

Баскетболистките ни загубиха край морето

Снимка: архив

Женският елитен баскетболен тим на Хасково загуби визитата си на бургаския “Нефтохимик”, в последна среща от първия полусезон от шампионат 2012/2013.  Тази вечер отборът воден от Елена Станкова допусна поражение от единствения тим до момента, който не бе допуснал загуба в първенството. В спортната зала “Бойчо Брънзов” в Бургас хасковлийки загубиха с 87:58 точки. Въпреки поражението “Хасково 2012″ показа по- добра игра от тази в първия мач срещу “Нефтохимик 2010″ , когато загуби с 52: 108 точки.

В мача отборът воден от старши треньора Петко Маринов взе първите 3 части с разлика и благодарение на това си осигури победата. Първата четвърт завърши при 26:11, втората при 27:10, а третата част при 27:14 точки за бургазлийки. Хасковлийки взеха последната четвърт при 7:23 точки, но въпреки това не успяха да обърнат резултата. Така “Нефтохимик 2010″ взе победатата с 87:58 точки.

За “Хасково 2012″ най- резултатни бяха Амра Мехмедич с 33 т. и Алма Ковачевич с 12 т. За победителките най- много точки отбелязаха Олга Дубровина с 21, Тани Робинсън с 18 и Мария Желязкова 15 точки.