02/27/13 23:20

Байерн победи, но не убеди срещу анемичния Дортмунд

В мач от четвъртфиналите за Купата на Германия отборът на "Байерн Мюнхен" спечели с икономичното 1:0 срещу действащия шампион на страната "Борусия Дортмунд", като остана мистерия как така баварците не записаха далеч по-убедителен успех. Мачът започна с две положения за „Байерн” – първо в 7-та минута Ариен Робен проби отляво и стреля по диагонала, но Роман Вайденфелер спаси, а пет минутки по-късно вратарят на „Дортмунд” предотврати автогол на Фелипе Сантана и Тони Кроос от два метра не можа да засече топката във вратата. Като цяло мачът вървеше в по-бавно темпо, но определено „Байерн” засилваше натиска си. В последните шест мача между двата отбора баварците загубиха пет пъти, при това поред и сега със сигурност освен залогът за трофея, „Байе...