03/01/13 16:15

Славия и Ботев дадоха старт на пролетта в А група с хубаво 2:2

В първия мач от пролетния дял на "А" група (16-ти кръг) отборите на "Славия" и "Ботев Пловдив" направиха атрактивно 2:2 и по този начин "канарчетата" изпуснаха шанс да влязат в тройката на временното класиране на българския футболен шампионат. Мачът започна леко лежерно, но още в 5-тата минута при един корнер „Славия” за малко не отрки резултата, след като защитата на „Ботев” заспа, топката рикошира доста странно и мина пред краката на двамата играчи на белите преди вратарят на пловдивчани Адам Стаховяк да успее с крак да я изчисти. Тази опасност ясно подсказа какво предстои в мача и в 9-тата минута белите откриха резултата. Бившият капитан на ЦСКА Тодор Янчев проби през центъра, стреля от дистанция, Стаховяк изби, но право в краката на Галин Иванов, който ловко м...