03/06/13 15:14

Реал Мадрид отстрани Манчестър Юнайтед в Шампионската лига

Реал Мадрид победи с 2:1 Манчестър Юнайтед в реванша от 1/8-финала в Шампионската лига и се класира в следващата фаза на турнира след спорно съдийство на главния рефер на мача Джунейт Чакър.   Футболистите на Жозе Моуриньо продължават напред с общ резултат 3:2 от двата мача.   Фъргюсън започна мача с изненадващ състав - без нападателя Уейн Рууни, но с португалеца Луиш Нани. Като титуляр започна и ветеранът Райън Гигс, който така записа мач номер 1000 в своята футболна кариера.   Юнайтед поведе с 1:0 след автогол на Серхио Рамос в 48-та минута. В 57-та минута обаче съдията изгони директно Луиш Нани заради високо вдигнат крак и футболистите на Жозе Моуриньо обърнаха мача.   Лука Модрич вкара в 66-та, а три минути по-късно се разписа и Кристиано Роналдо. Манчестър Юнайтед имаше няколко възможности да отбележи, но Карик, Видич и Рууни, който влезе като резерва, не успяха да реализират добри положения.   Съдията на мача бе силно критикуван за отсъжданията си, като според много специалисти е изгонил Нани несправедливо.   "Нани, с гръб, тръгва, за да изчисти топката и изритва Арбелоа в областта на гърдите. Ситуацията е само за жълт картон, а не за червен. Мотивът е прост: Нани не търсеше контакт. Едно неразбираемо решение", коментира съдийският анализатор на вестник "АС" и бивш съдия Илдефонсо Урисар, цитиран от sportal. bg.   Според него при атаката за автогола на Рамос пък Ван Перси е бил в положение на засада и голът не е трябвало да бъде зачетен.   След мача старши треньорът на Реал Мадрид Жозе Моуриньо коментира, че "червените дяволи" са заслужавали повече да продължат напред в турнира.   "По-добрият отбор загуби. Не говоря за решението на съдията да изгони Нани, защото не съм сигурен дали бе правилно. Но така или иначе, не заслужавахме да спечелим", коментира Моуриньо.   В другата среща, която се игра във вторник вечерта, Борусия (Дортмунд) разби с 3:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" Шахтьор (Донецк) с голове на централния защитник Фелипе Сантана (31), Марио Гьотце (37) и Якуб Блашчиковски (59). Първата среща в Украйна завърши без победител – 2:2.   В сряда вечерта в 21:45 часа българско време започва втората група реванши от 1/8-финала в Шампионската лига.   В Торино Ювентус посреща Селтик, след като в първия мач италианците победиха с 0:3. В същото време Валенсия ще опита да обърне Пари Сен Жермен във френската столица слез загубата с 1:2 в Испания в първия мач.