03/11/13 12:11

Осем медала за „АидаНет Вадо-рю” от националното първенство в Плевен

Хасковските медалисти

В първенството взеха участие 102 състезатели от 22 клуба от цялата страна. От карате клуб “АидаНет Вадо-рю” в състезанието се включиха 6 каратеки, които спечелиха 8 медала- 2 златни, 3 сребърни и 3 бронзови, с което отбора зае 3-то място в крайното класиране по медали. Егемен Сербест стана първи в Кумите до 68 кг. при 16-18 годишните и втори на Ката индивидуално. Силвия Вангелова е със злато при 16-18 годишните на Кумите до 53 кг. и със сребро на Ката индивидуално. Отбор Ката младежи е класиран на второ място ( Егемен Сербест, Петър Ангелов, Васил Ривов). Джем Неджиб при 16-18 годишните грабна бронза на Кумите до 76 кг. С бронзови медали са и Петър Ангелов при 14-16 годишните на Кумите до 57 кг., и Ваня Ривова при 14-16-годишните на кумите категория +54кг.