04/14/13 18:11

„Хасково 2012” загуби от „Нефтохимик” в първия двубой от полуфиналната фаза

Снимка: архив

Баскетболистките на Хасково записаха поражение при гостуването си на „Нефтохимик 2010”, в първата среща между двата тима от полуфиналната фаза за титлата в НБЛ Жени.

Домакините започнаха по отличен начин срещата и натрупаха преднина над гостите. Първата част бе по- категоричен начин за момичетата на Петко Маринов, които взеха десетката с 32:13 т. През втората четвърт хасковлийки изравниха играта. Частта завърши при 14:13 за домакините. Така на почивката таблото показваше 46:26 т. за „Нефтохимик”. След паузата момичетата на Елена Станкова успяха да вземат третата част при 16:14. Последната четвърт отново бе за домакините 17:16 т. Така при резултат 77:58 т. „Нефтохимик 2010” постигна победа в първия от полуфиналните сблъсъци между двата тима.

За Хасково Анита Тейлане завърши с дабъл дабъл от 20 точки и 13 борби плюс 5 откраднати топки и 3 “чадъра”, а Амра Мехмедич добави 19 точки.

Вторият двубой е утре, отново в Бургас. На 18- ти и 19- ти април са мачовете в Хасково, а при евентуална пета среща, тя ще се играе на 22- ри април, отново в Бургас.