04/19/13 15:56

Гришо изравни сетовете срещу Надал

/КРОСС/ Първата ни теннис ракета при мъжете Григор Димитров успя да изравни сетовете в четвъртфинален мач от турнира от сериите „Мастърс" в Монте Карло. След като загуби първия сет с 2:6 гейма от испанеца Рафаел Надал, във втория Гришо победи с 6:2 гейма.Българинът успя да пробие подаването на съперника си за 4:2 гейма, след което затвори частта с нов пробив за 6:2 гейма. Третият гейм върви много оспорвано, като резултатът до момента е 3:3. Това е втори двубой между двамата. Първият бе през 2009-а година в Ротердам, а Рафа, тогава действащ №1 в света, се наложи трудно с 2:1 сета. По пътя към четвъртфиналите и двамата не загубиха сет. Григор обаче изигра 3 мача, а Надал 2 (започна участието си директно от втори кръг).