04/21/13 17:04

Фетел триумфира в Бахрейн

/КРОСС/ Себастиан Фетел от отбора на „Ред Бул" спечели старта за Голямата награда на Бахрейн  и записа втори успех от началото на сезона във Формула 1. Трикратният световен шампион бе най-бърз след 57-те обиколки на пистата „Сахир", като изпревари с 9,1 секунди Кими Райконен от отбора на „Лотус". Трето време даде Ромен Грожан, също от отбора на „Лотус".Силно състезание направи Пол ди Реста от отбора на „Форс Индия", който остана четвърти.Люис Хамилтън от „Мерцедес", който имаше проблеми през целия състезателен уикенд в Бахрейн, финишира пети.Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо с „Ферари" остана на 8-о място, а съотборникът му Фелипе Маса се класира на 15-а позиция.