06/23/13 12:32

Бразилия победи с 4:2 Италия в зрелищен мач

Отборът на Бразилия записа убедителна победа с 4:2 срещу Италия и избегна почти сигурен сблъсък на полуфинал със световния шампион Испания в турнира за Купата на Конфедерациите, предаде БГНЕС. В Салвадор тимът на Луис Фелипе Сколари поведе с гол на Данте в последната минута от първото полувреме, след спасяване на Буфон при удар с глава от близка дистанция и добавка. Шест минути след почивката "скуадра адзура" възстанови равенството чрез Емануеле Джакерини - тогава Марио Балотели подаде с пета от въздуха към крилото, което само срещу Жулио Сезар го преодоля с удар по диагонала. Съвсем скоро обаче, суперзвездата на селесао Неймар с чудесно изпълнение на пряк свободен удар отново даде преднина на петкратните световни шампиони. Остана съмнение обаче дали имаше фаул, защото Неймар изгл...